• facebook
  • twitter
-A | A+

​Tütüncü, öğrencilerle okul bahçesini ağaçlandırdı

Haber Tarihi: 12 Nisan 2018, Perşembe - 16:53
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü geçtiğimiz ay ziyaret ettiği Ayten Çağıran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin okul bahçesini ağaçlandırma talebini yerine getirerek, ilk fidanı kendi dikti.
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tek tek ziyaret ettiği okullarda okul yönetimi ve öğrencilerin istek ve taleplerini de yerine getiriyor. ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’ kapsamında ziyaret ettiği Ayten Çağıran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bilgisayar sınıfı, futbol, basketbol ve voleybol sahalarının düzenlenmesi, bahçe kamelyası, çöp kutusu, bank gibi taleplerini karşılamaya sözü veren Başkan Tütüncü, peyzaj yenilenmesi isteğini de şenlik havasında öğrencilerle birlikte gerçekleştirme sözü vermişti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerinin okul bahçesini ağaçlandırma talebini yerine getirerek, ilk fidanı kendi dikti.
 
Tütüncü’den ‘Geleceğinizi planlayın’ tavsiyesi 
 
Toprakla buluşturdukları ağaçların uzun ömürlü olması temennisinde bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Sizler de ağaçlarınız ile birlikte büyüyün. Belki yine beraber oluruz ve bu ağaçların büyüdüğünü görürüz” dedi. Öğrencilere gençliklerinin kıymetini bilmelerini tavsiye eden Tütüncü, hayatlarını güzellikle yaşarken gelecek planlarını yapmalarını da özelikle tavsiye etti.
 
Kepez’e 20 okul daha yapılıyor
 
Göreve geldiklerinde ilçede 150’ye yakın okul olduğunu, görev sürecinde ise 100 tane daha yapıldığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şu anda 20 okulun daha inşaat halinde olduğunu söyledi. Bu okulların çoğunluğunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldığını belirten Başkan Tütüncü, hepsinin mülkiyet sorununun Kepez Belediyesi tarafından çözdüğünü de vurguladı. Eğitime önem vermelerinin nedeninin gençleri önemsemelerinden kaynaklandığını belirten Tütüncü, “Gençlerimiz ve çocuklarımız için verilen her hizmet sizleri ne kadar çok sevdiğimizin kanıtıdır. Amacımız, sizleri çok daha güzel günlerde görmek” dedi.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Ayten Çağıran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine sokak kauçuğu, zeytin ve limoni servi çeşidinden oluşan 300 ağaç fidanı dikildi.  
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz