• facebook
  • twitter
-A | A+

Oyuncak Müzesi’nin Rehberi Tütüncü

Haber Tarihi: 5 Şubat 2018, Pazartesi - 12:55
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kurucusu olduğu ve 11 bin adet oyuncak envanteriyle Türkiye’nin en büyüğü olan Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, ziyaretçilere özel tanıtım rehberliği de yapıyor.

Eski Dokuma Fabrikası’nın kreş binasında hizmete giren Anadolu Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edenler, bazı günler Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün rehberliğinde müzeyi geziyor. Başkan Hakan Tütüncü, kurucusu olduğu ve her şeyi ile yakından ilgilendiği müzenin ziyaretçilerine kimi zaman özel tanıtım rehberliği de yapıyor. Geçtiğimiz Çarşamba akşamı müzeyi ziyaret edenler de Başkan Tütüncü’nün rehberliğinde oyuncak müzesini gezdiler.

5 ayda 220 bin ziyaretçi

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’nün tanıtım rehberliğindeki müze turu, anılar odası ile başladı. Piyona-ahşap, masalcı nine, temel reis, garaj, istasyon, sınıf, yapboz, Fatoş Oyuncaklar, peluş oyuncaklar, esnaf sokağı, Anadolu Oyuncakları, Kaleiçi Sokağı ve Oyuncak Tarihi salonlarında devam eden gezi turu,  iki vagonlu elektrikli mini tren yolculuğu ile sona erdi. Başkan Hakan Tütüncü, yaklaşık 3 saat süren müze turunda 15 salonda, 15 ayrı temada ve 74 vitrinde sergilenen 11 bin oyuncak hakkında misafirlerini bilgilendirdi.

Kültür ve eğitim mekanı 

Başkan Tütüncü, “Anadolu Oyuncak Müzemiz, her yaştan hemşehrimizin dikkatini çeken özel bir kültür ve eğitim mekânı oldu. Akşamları sıklıkla ziyaretçilerimize özel rehberlik yapıyorum.” dedi. Tütüncü, bir öğrenme, eğlenme, oynama ve ailece buluşma alanı olan Ekim 2017’de hizmete açtıkları Anadolu Oyuncak Müzesi’ni, bugüne kadar 220 bine yakın kişinin ziyaret ettiğini belirtti. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz