• facebook
  • twitter
-A | A+

Dokuma’da kar şenliği

Haber Tarihi: 29 Ocak 2018, Pazartesi - 12:34
Kepez Belediyesi, Antalyalı çocukların kar topu oynayıp, kardan adam yapabildiği Dokuma Park Kar Şenliği’nin ilkini gerçekleştirdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarıyıl tatiline giren Antalyalı çocuklara bir hediye daha verdi. Kar yağışının çok nadir yaşandığı şehir merkezinde yaşayan çocukların da kar topu oynayabilmelerine olanak sağlayan 1. Dokumapark Kar Şenliği yoğun katılımla gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü’nün karne hediyesi olan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni gezmeye gelen çocuklar Dokumapark’ta çok büyük bir sürprizle daha karşılaştı. Antalya’nın karla bezenmiş yayla ve dağlarından getirilen tonlarca kar, Antalyalılara bembeyaz bir gün yaşattı.

200 ton kar getirildi

Kepez’de ilk kez gerçekleştirilen şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Kar görmek için yüzlerce kilometre yol gitmesi gereken Antalyalılara şehrin dağlarından 200 ton kar, kamyonlara yüklenerek Dokumapark’a getirildi. Kar topu oynayan çocuklar, aynı zamanda hayatlarında ilkkez kardan adam yaptı. Kar görmemiş ve kar topu oynamanın keyfini hiç yaşamamış olan yüzlerce çocuk kar şenliğinde gönüllerince eğlendi. 10 kamyon karın getirildiği şenlik alanında oluşturulan kar tepeciklerinden kızaklarla kayan çocuklar, Antalya’nın merkezinde kar eğlencesi yaşadı. Çocukların yanı sıra büyüklerin de bol bol fotoğraf çekerek dahil olduğu etkinliklerde bembeyaz fotoğraflar sosyal medyayı süsledi.

Sıcak çorba ikramı

Kepez Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilen festival için Dokumapark otopark alanı bembeyaz karlarla kaplanırken, kar soğuğuna tedbir de yine Kepez Belediyesi’nden geldi. Yazın limonata ilevatandaşı ferahlatan ikram çeşmelerinden bu kez kar soğuğuna karşı sıcacık çorba aktı. Kar festivaline gelen vatandaşlar Kepez Belediyesi’nin çorba ikramıyla ısındı.

Afrin hassasiyeti

Çocukların yarıyıl tatilini daha eğlenceli geçirebilmeleri amacıyla gerçekleştirilen kar şenliği kapsamında planlanan bazı etkinlikler şenlik programından çıkarıldı. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle Dokuma Park Kar Şenliği’ndeki müzikli eğlence bölümü iptal edildi. Kepez Belediyesi’nin hassasiyetle düzenlediği şenlikte müzikli eğlencenin yerini kar ile oynayan yüzlerce çocuk ve aileleri aldı.

Tütüncü’den bir başka müjde

Özellikle çocukların eğlenebilmesi ve gönüllerince kar eğlencesi yaşaması için her türlü tedbirin alındığı kar festivali, kartopu savaşlarıyla, kızakla kayma etkinlikleriyle ve ilk kez kar gören minik gözlerdeki heyecanla günün ilerleyen vakitlerine kadar devam etti. Anadolu oyuncak müzesi karne hediyesinin ardından çocuklara Antalya’da bir ilki daha yaşatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,”Toros Dağları’ndan kar getirdik. Getirdiğimiz bu kar ile ilk kez kar gören çocuklar kar topu oynuyorlar, kızakla kayıyorlar, biz de bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Gelen çocukların bir kar merkezine gider gibi giyinmeleri de ayrıca dikkatimizi çekti. Biz zaten şehir itibarı ile çok fazla sosyal etkinliklerin olduğu bir şehiriz. Antalya’da sosyal faaliyetleri çeşitlendirmek için elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyuyoruz. Çocuklarımıza başta olmak üzere bütün hemşehrilerimize mutluluk kat sayısının git gide yükseldiği bir şehir armağan etme arzusundayız.” şeklindeki açıklamalarının ardından, ilerleyen günlerde çok daha büyük çok daha kapsamlı bir kar etkinliğinin daha vatandaşlarla buluşacağının da müjdesini verdi.
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz