• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den Futbola 685 Yıldız Adayı

Haber Tarihi: 22 Ocak 2018, Pazartesi - 11:53
Kepez Belediyesi’nin “Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim” projesi kapsamında yetenekleri keşfedilen 685 çocuk, törenle futbol eğitimlerine başladı
 
Türkiye Futbol Federasyonu’nun(TFF) örnek gösterdiği ve aldığı ödüllerle kendini kanıtlayan “Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim” projesi kapsamında tespit edilen 685 yetenekli çocuk, törenle futbol eğitimlerine başladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün sporu halka sevdirmek adına ortaya koyduğu proje kapsamında, 54 ilkokulda, 12 bin 347 çocuk arasından seçilen 685 yetenekli çocuk, spor malzemelerini teslim aldı.
 
Veliler de katıldı
 
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, belediye bürokratları ve veliler bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneyi dolduran futbola yetenekli çocukları, salondakiler alkışlayarak motive etti.
 
U14 takımı na-mağlup
 
Hem çocukların hem de velilerinin büyük ilgilisini gören Başkan Tütüncü, önümüzdeki günlerde okullardaki yetenek taramasını basketbol ile voleybol branşlarında da tamamlayacaklarını duyurdu. Futbolda 4 yıl önce başlattıkları yetenek taramasından seçilen çocukların günümüzde U14 takımında na-mağlup ilerlediğini açıklayan Tütüncü, aynı başarıyı yeni seçilen çocuklarda da görmek istediğini ifade etti.
 
Kendi sporcumuzu yetiştiriyoruz
 
Salonda gördüğü coşkunun Kepez Belediyesi’nin spor konusundaki önemli mesafeleri geçtiğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Tütüncü, sporu halk için yaptıklarının altını çizdi. Hemen hemen tüm belediyelerin spor kulüpleri olduğunu ve spor faaliyetlerini burada sürdürdüğünü hatırlatan Tütüncü, “Bizim belediyemizin farkı ise, takımlarına dışarıdan sporcu transfer ederek değil, kendi çocuklarımızı takımlarımıza yetiştirmemizdir” dedi.
 
İyi insan olmalarını istiyoruz
 
Antrenörlerin çocuklarımızı geleceğe güçlü şekilde taşıyacak bir ağabey rolü üstlendiğini belirten Tütüncü, bu kulüpte sadece iyi sporcular yetiştirmeyi değil, iyi bire insan olmaları için gereken kodlamaların yapıldığını söyledi. Yeni seçilen çocuklardan derslerine iyi çalışmaları, futbolda başarılı olmaları için söz alan Tütüncü, salondan ayrılırken hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de kırmadı.
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz