• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’in baş eğitim neferi Tütüncü

Haber Tarihi: 2 Ocak 2018, Salı - 09:15
Eğitim alanında önemli adımlar atarak desteğini her geçen gün artıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu bahçesine verdiği sözü tutarak görsel şölen oluşturan bir bahçe armağan etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede eğitiminin her anlamda gelişmesi için sürdürdüğü çalışmalara yenisini ekleyerek minik öğrencilere içerisinde park olan bir bahçe armağan etti. Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu bahçesine çocuk oyun alanlarının olduğu bir park ile yüz yaşında bir zeytin ağacı kazandırıldı.
 
Asırlık zeytin ağacı yeni yerinde
 
Kepez Belediyesi, yol kenarlarında ve imar bölgelerinde bulunan ve kesilme tehlikesi altındaki asırlık zeytin ağaçlarını ilçeye kazandırmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi tarafından halka kazandırılan Dokumapark'ın bahçelerinin ardından bu sefer ki zeytin ağacının yeni durağı Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu oldu. Başkan Tütüncü, minik öğrencilerin hazırladığı ağaç sevgisi temalı seramoni ile zeytin ağacını yeni yerine yerleştirerek toprak attı.  Tütüncü, “Kepez'in  dört bir yanına zeytin ağaçları dikiyoruz. Çocuklarımız için ağaçları, zeytin ağaçlarını sevdirelim diye, ağacın önemini vurgulamak istiyoruz. Bu nedenle ağaç dikme etkinliği yaptığımız okulumuzun bahçesine yıllanmış yetişkin güzel bir zeytin ağacı getirdik.  Zeytin ağaçları bu çocuklarla birlikte Kepez'de büyüyecek. Ve onların hatıralarında da yer edinecek. Yeryüzünün en asil ağaçlarından biri olan zeytin ağacını  biz de böylece çocuklara sevdirmiş ve önemini vurgulamış olacağız. Bizim için güzel bir çevre oluşturmak amacıyla heyecanla bir araya gelmek gerçekten çok güzel ve anlamlı. Bu çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek ve  çocuklarımızla büyüyecek zeytin ağaçları dikmeye devam edeceğiz.” Sözleri ile zeytin ağacına verdikleri değere vurgu yaptı.

Okula çocuk parkı hediyesi
 
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını inceleyen Tütüncü, okul yönetiminden gelen talep üzerine söz verdiği çocuk parkı ve peyzaj düzenlemesi uygulamalarını da kontrol etti. Son derece renkli ve güzel bir çocuk oyun parkı kazandırılan okul bahçesinin peyzaj çalışmaları da tamamlandı. Tütüncü, ağaç dikim seramonisinin ardından yeni çocuk parkının kurdelasını da yine okul öğrencisi miniklerle birlikte keserek parkın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Eğitime destek vererek Kepez’in bayrağını daha da yüksekte dalgalandıracak olan eğitim desteklerine bir yenisini ekleyen Tütüncü, “Bugün Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulundayız. Okul idaresi bizden bahçeyi yenilemeyi güzelleştirmeyi talep etti. Biz de onlarla birlikte okulun bahçesini el birliği ile güzelleştirdik. Şuan son derece güzel, nitelikli bir okul bahçesine kavuşmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.” şeklindeki açıklaması ile yeni bahçe düzenlemesi, ağaçlar ve oyun parkının hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek çocuklara armağan etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz