• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü, “Kasım’da dedi” çalışmalar başladı

Haber Tarihi: 13 Kasım 2017, Pazartesi - 11:30
Kepez Belediyesi, Teomanpaşa Mahallesi’nin alt yapı çalışmaları sonucu bozulan tüm yollarını asfaltlıyor. Fen İşleri Müdürlüğü de Başkan Hakan Tütüncü’nün söz verdiği ayda asfalt çalışmasını başlattı.

İmara uygun konut yapılaşması tamamlanan Teomanpaşa Mahallesi’nin alt yapı çalışmalarından dolayı yollarının bozulan asfaltı ve kaldırımı yenileniyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz Eylül ayında mahalledeki Fethiyeliler Kahvehanesi’ni ziyaretinde, asfalt çalışmasına Kasım ayında başlayacaklarının müjdesini vermişti.

Mahallenin 90 sokağına kaymak gibi asfalt

Fen İşleri Müdürlüğü de söz verilen ayda mahallede asfalt çalışmasını başlattı. İlk olarak alt yapı çalışmasıyla kullanılamaz hale gelen mevcut asfalt, iş makineleriyle yoldan sökülerek kaldırılıyor. Daha sonra ise yağmurlu havalarda su birikintisi olmaması ve vatandaşın ayağının suya değmemesi için yollarda kırmızı kot çalışması yapılacak. Kot ve asfalt alt yapı hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfaltın dökülmesine geçilecek. Mahallenin 90 sokağındaki yaklaşık 25 km yol sıcak asfaltla kaplanacak. Asfalt çalışmasının bitmesiyle birlikte kaldırım çalışması başlayacak.

“Mahalleyi gecekondudan şehre dönüştürdük”

Başkan Hakan Tütüncü de mahallede başlayan asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Tütüncü’ye inceleme sırasında Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Fen İşleri Müdürü Ali Aslan ve Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir eşlik etti. Tütüncü, denetimin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Teomanpaşa Mahallesi bizim merkezdeki yerleşim yerlerimizden birisi ve belediye binamızın da olduğu yer. Mahallede kat artışı, şehirleşmenin önündeki engellerin kaldırılması, ana yolların düzenlenmesi, alt yapı çalışmaları gibi önemli hizmetler yaptık. Bu çalışmaları yaptıktan sonra bölgede nitelikli güzel binalarda yükselmeye başladı. Bölgenin gecekondu dokusu, imara uygun konutlarla güzel bir şehir görüntüsü kazandı. Cami, okul gibi mahalleye çok nitelikli sosyal alanlar inşa edildi.
Şimdi artık şehirleşme alanında mahallede makyaj çalışmalarını yapıyoruz. Teomanpaşa Mahallesi sakinlerine söz vermiştik Kasım’da asfalt çalışmasına başlayacağız, diye. Söz verdiğimiz gibi Kasım ayı içerisinde asfalt çalışmalarına başladık. Eskiyen, kullanım ömrünü tamamlayan asfaltı kazıyoruz ve kazıdıktan sonra kaymak gibi asfalt yapacağız.”
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz