• facebook
  • twitter
-A | A+

​Kepez sevgiyle tarih yazıyor

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017, Cuma - 11:57
‘Birbirileri arasında sevgi ve saygı üretenler tarih yazar’, diyen Başkan Hakan Tütüncü,  Kepez’i yönetenlerin arasında sevgi, saygı, birlik ve beraberlik olduğundan dolayı ilçede başarılı çalışmalar yapıldığını söyledi.

Kepez Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan’ın, birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlediği yemekte, ilçeyi yönetenler bir araya geldi.  Yemeğe Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin ilk emniyet müdürü olan İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlker Ekşi, İlçe Emniyet Müdürü Murat Baz, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile 66 mahalle muhtarının tamamına yakını katıldı.

“Sevgi varsa hizmet de yapılır, iş de görülür”

 Yemekte bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, Kepezli muhtarlarla birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel hizmetlere imza attıklarının altını çizdi. “Birbirimizi sevmek ve birbirimize karşı saygı üretmek çok önemli.” diyen Başkan Tütüncü, şunları söyledi: “Birliğimiz, beraberliğimiz, dostluğumuz ve kardeşliğimiz önemli şeyler. Bu yemekte devlet, millet kaynaşması var. Kaymakamımız, emniyet müdürümüz burada. İnsanların birbirlerine karşı sevgi ve saygılarının olduğu yerde her şey çok güzel olur. Hizmetler de gelir, işlerde görülür. Birbirimiz severek, birbirimizi sayarak yolda yürümek, birbirimize güzel sözler söyleyerek bu yolculuğu devam ettirmek bana göre mutlulukların en büyüğüdür.”

“Sevgi ve saygı üretenler tarih yazar”

Tütüncü, ilçeyi yönetenlerin gönüllerinin birbirine yaklaşmasının önemine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gönüller birbirine yaklaşırsa o zaman maşallah diyeceğimiz işler yaparız.  Üç günlük dünya. Dün geçti gitti, yarına çıkacak mıyız Allah bilir. Önemli olan bugün. Bugünü iyi geçirmemiz lazım. Üç günlük dünyada birbirimizi kırmanın hiç anlamı yok. Birbirimize küsüp darılıp gitmenin de hiçbir anlam yok. Birbirimizle kucaklaşmaktan daha güzel ne olabilir ki bu fani dünyada. Zaten birbirine sarılabilenler, birbirine dayanabilenler, birbirileri arasında sevgi, saygı üretenler tarih yazarlar. Sevginin olmadığı yerde hiçbir şey yoktur. Sevginin olmadığı yerde asla saygı olmaz. Sevgi ve saygının olmadığı yere başarı gelmez. İnsanlar birbirlerinin yokluklarını hissetmezler. Bazı devlet büyükleri geliyor gittikleri zaman onları çok özlüyoruz.”

“Muhtarlık, devletin en önemli birimlerinden biri”

Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek de konuşmasında şunları kaydetti:  “Mesleğe ilk başladığımda muhtarlık olmazsa da olur, muhtarlara ne gerek var, onların görevlerini kamu kurumları yapar, diye bakıyordum. Fakat zaman içerisinde çok iyi anladım ki muhtarlık teşkilatı devletin en önemli birimlerinden bir tanesi.  Muhtarlık, çok gerekli, mutlaka desteklenmesi, geliştirilmesi gereken çok önemli bir kurum. Muhtarlar kendilerine verilenden çok daha fazlasını devletin aldığı bir müessese. Bunu başka bir kurum hakkında söyleyemeyiz. Muhtarlarımızı çok önemsiyorum. Halkımızın, devletimizin nazarında muhtarlık çok önemli kurum.”
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz