• facebook
  • twitter
-A | A+

​Tütüncü, “Referandum Modern yönetişim anlayışı”

Haber Tarihi: 5 Kasım 2017, Pazar - 18:15
Kepez’i kent merkezine bağlayacak 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi referandumunda oy kullanan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, referandumun modern yönetişim anlayışı olduğunu vurguladı
 
Kepez’de düzenlenen 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi referandumunda oy kullanan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, referandumun modern yönetişim anlayışı olduğunu vurgulayarak herkesi oy kullanmaya davet etti. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde eşi Dr. Ayşe ve kızı Zeynep ile birlikte oyunu kullanan Başkan Tütüncü, sandık görevlilerine başarılar diledi ve oy kullanan vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
“Demokratik şölen yaşıyoruz”
 
Yerel yönetimlerin halkın genelini ilgilendirecek konularda halkın inisiyatifine müracaat etmesinin bir demokrasi şöleni olduğunu belirten Tütüncü, son derece önemli bulduğu yerel yönetim anlayışının yavaş yavaş ilimizde yaygınlaştığına işaret etti. Hem Büyükşehir hem de Kepez Belediyesi’nin birçok konuda referandumlarla halka müracaat ettiğini hatırlatan Tütüncü, “Bu bir demokratik şölendir, en güzel şekilde bu şöleni yaşayalım. Halkımızın olumlu bir karar vereceğinde tereddüdümüz yok. Modern bir yönetişim modelini uyguluyor ve yaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
 
“Ulaşım kolay ve ucuz olacak”
 
Halk oylaması yapılan raylı sistemin ulaşım anlamında Antalya’ya çok büyük avantajlar sağlayacağı özel bir yatırım olduğunu savunan Tütüncü, böylelikle ulaşımın daha kolay ve maliyetsiz hale geleceğini söyledi. Özel ve güzel olan projenin Kepez’e büyük katkı sağlayacağını belirten Tütüncü, bu proje için Kepez’in Varsak, Ayanoğlu, Fevzi Çakmak, Karşıyaka ve Demirel mahallelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlediğini hatırlattı.
 
Toplam 23 km
 
Varsak eski belediye binasından başlayacak olan tramvay hattı, Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar kavşağından Dumlupınar Bulvarı, Meltem, Uygulama Araştırma Hastanesini ve oradan da Antalya Arkeoloji Müzesi önündeki nostalji tramvayı hattına kadar uzanıyor. Toplam 23 km’lik hat, yaklaşık 700 milyon liraya mal olacak.
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz