• facebook
  • twitter
-A | A+

​Anadolu Oyuncak Müzesi’nde Cumhuriyet Coşkusu

Haber Tarihi: 31 Ekim 2017, Salı - 11:02
Kepez Belediyesi tarafından Anadolu Oyuncak Müzesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri düzenlendi. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bayramı çocuklarla birlikte kutladı. 
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Anadolu Oyuncak Müzesi’ni ziyarete gelen çocuklara farklı bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması heyecanı yaşattı. Dokuma Park’taki müzeye gelen çocuklara, Türk bayrağı ve tişört hediye edilirken, Tük bayrağı motifleri yüz boyama tekniği ile de çocukların yüzlerine işlendi. Minik ziyaretçiler ücretsiz olan müzede, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94’üncü yıldönümünü farklı bir heyecanla kutlamış oldular.
 
Heyecanlarına ortak oldu
 
Eşi Dr. Ayşe ve kızı Zeynep Tütüncü ile birlikte müzeye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocukların bayram heyecanına ortak oldu. Minik misafirlerine müzedeki sergiler hakkında bilgi veren Tütüncü, isteyen herkes ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Farklı kutlamalarla da yapılmalı
 
Müzeye gelen çocukların bayramımızı bambaşka bir hareketlilikle yaşadığına dikkat çeken Başkan Tütüncü, “Bence resmi törenler dışında bu tarz kutlama etkinliklerini ne kadar attırırsak, çocukların hafızalarında o kadar hatıralarla bayramımız süslenir. Onlarla geziyoruz, eğleniyoruz” dedi.
 
Atatürk’ün en büyük mirası
 
Bu kısa açıklamasının ardından çocuklara seslenen Tütüncü, Atatürk’ün bıraktığı en büyük mirasın Cumhuriyet olduğunu hatırlattı. Bu değerli mirası çocukların yücelterek geleceğe taşıyacağını belirten Tütüncü, çocuklara; “Atatürk ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz’ diyor yeni kuşaklara. Cumhuriyeti yükseltmeye, geleceğe taşımaya söz veriyor musunuz?” diye sordu. Çocukların hep bir ağızdan ‘evet’ demesi üzerine de, minik ziyaretçiler ile birlikte ‘Yaşasın Cumhuriyet!’ diyerek, çocukları alkışladı. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz