• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepezli miniklerden Cumhuriyet kutlaması

Haber Tarihi: 29 Ekim 2017, Pazar - 12:10
Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde, Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalara katılan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, \\\"Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ölümsüz kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum\\\" dedi.  

Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi Özgürlük Şubesi,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yılı dolayısıyla kutlama etkinliği düzenledi. Kreş ve gündüz bakım evi öğrencilerinin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kreş binasının çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten şiirler okudular ve şarkılar söylediler. Karanfille karşılanan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, velilerle beraber miniklerin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını izledi.

“Yavrularımıza Atatürk’ün idealini aktarıyoruz”

Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: “Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.  Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanlarıyla, canlarıyla, fikirleriyle, bilekleriyle, yürekleriyle Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini bizlere armağan eden bütün ölümsüz kahramanlarımızı saygıyla, şükranla ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.  Yavrularımıza Cumhuriyet bilincini aşılamak, atalarımızın o destansı mücadelesini anlatmak, büyük Atatürk’ün gelecekle ilgili hepimize bıraktığı ülküyü, hedefi ve ideali aktarabilmek gerçekten önemli.”
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz