• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü’den minik ziyaretçilere rehberlik

Haber Tarihi: 23 Ekim 2017, Pazartesi - 10:35
Dokuma Fabrikası’nın kreş binasını muhteşem bir  oyuncak müzesi haline getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Anadolu Oyuncak Müzesine  gelen minik ziyaretçilere de rehberlik ediyor. Başkan Tütüncü, müzenin minik misafirlerini kapıda karşılıyor.

Dünya’nın en güzel müzelerinden biri  olmaya aday Anadolu Oyuncak Müzesi, hergün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Kepez Belediyesi’nin Dokuma’ya kazandırdığı en önemli projelerden biri olan Anadolu Oyuncak Müzesi  küçükler kadar, büyüklerinde ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dokuma Fabrikası’nın kreş binasını muhteşem bir  oyuncak müzesi haline getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, müzenin minik ziyaretçilerini de kapıda karşılıyor. Çocuklara rehberlik eden Başkan Tütüncü, tek tek gezdirdiği müze hakkında da bilgi veriyor.

Çocuklara yatırımdan kaçınmıyoruz

Oyuncakla çocuk, çocukla da gelecek arasında doğrudan bir ilişki olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Geleceğin teminatı olan çocuklarımız için yapılan hiçbir yatırımdan işte, bu  nedenle  kaçınmıyoruz” dedi. Türkiye’nin 6. oyuncak müzesi olan Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, 15 salonda, 15 temada sergi ve koridorlarda da farlı temalarda 10 vitrin yer alıyor. Yaklaşık 8 bin objenin sergilendiği müzede Antalyaspor köşesi de bulunuyor.  Ahşap oyuncaklardan, Anadolu’nun geleneksel oyuncaklarına, esnaf sokağından tarihi Kaleiçi Sokağına kadar bir çok tema Anadolu Oyuncak Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor.  
 
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz