• facebook
  • twitter
-A | A+

​Altınova’ya yeni park

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017, Perşembe - 15:02

Kepez Belediyesi Altınova Menderes Mahallesi’ne yeni bir semt parkı  ve muhtarlık binası kazandırdı.
Antalya’nın en fazla yeşil alana sahip merkez ilçesi olan Kepez, bu başarısını yeni park ve bahçelerle taçlandırıyor.

66 mahalleye yüzlerce yeni semt parkı kazandıran Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ilçeye son kazandırdığı park Altınova Menderes Mahallesi’nde hizmete açıldı.
Altınova Menderes Mahallesi 9 Nolu Sokak’ta yer alan yeni semt parkı 2450 metrekare kullanım alanı ile mahalle ve çevre semtlere hizmet verecek yeni bir yaşam alanı kazandırdı. İçerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, pergoleler, oturma grupları ve yeşil alanlar yer alan semt parkının içerisine bir de yeni muhtarlık binası inşa edildi.

Mutfak, sekreter odası, lavabo ve muhtar odasından oluşan ve toplam kullanım alanı 40 metrekare kullanım alanı olan yeni muhtarlık binası, mahallenin modern bir imaja kavuşmasına köprü oldu. Ayrıca tarım alanında önemli hizmetlere ev sahipliği yapan mahalle halkı için muhtarlık binasında Ziraat Mühendisleri Odası’na bağlı bir mühendis zirai tarım ilaçları ile ilgili bilgilendirme yapabilecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni semt parkı ve muhtarlık binasının tüm vatandaşlara ve Kepez’e hayırlı olmasını temenni ederek, yeni semt parklarının eş zamanlı olarak farklı mahallelerde yapı4mına devam ettiklerini belirtti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz