• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez'den eğitime büyük destek

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017, Çarşamba - 15:15
Kepez Belediyesi'nin bir hizmeti olan üniversiteye hazırlık kursları düzenlenen törenle yeni eğitim sezonunu açtı.

Kepez Belediyesi'nin üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak hizmete açtığı Teomanpaşa Kurs Merkezi 500 öğrenciyi üniversite sınavına hazırlayacak. Geçtiğimiz yıl da sınavlar öncesi yüzlerce öğrenciyi hem kaynak kitap ve deneme sınavları ile hem de alanında uzman öğretmenleri ile üniversite sınavlarına hazırlayan Teomanpaşa Kurs Merkezi, düzenlenen tören ile yeni eğitim yılını resmi olarak başlattı. Başkan Hakan Tütüncü’nün yanı sıra meclis üyeleri, bürokratlar, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrencilerin hazır bulunduğu açılış töreni kurs merkezinin girişinde gerçekleştirildi. Daha iyi şartlarda eğitim almak ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları için Kepez Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarının altını çizen Başkan Tütüncü, öğrencilere sınav motivasyonlarını yükseltecek telkinlerde bulundu.
500 öğrenci, 12 sınıf ve 10 öğretmenden oluşan kurs merkeziyle belediyenin ileri düzeyde bir dershane hizmeti verdiği ifade eden Tütüncü, açılış konuşmasına şu şekilde devam etti: “Amacımız, sevgili öğrencilerimizin üniversiteyi girişleri konusunda onlara destek vermektir. Aramızdaki yaş farkı çok fazla değil, ben de sizin geçtiğiniz yollardan yakın zamanda geçmiş bir ağabeyiniz, bir büyüğünüzüm gençler. Üniversite sınavını kazanmak hiç zor bir şey değil. Eğer gerçekten ister ve çalışırsanız üniversite sınavı çok kolay bir teferruat olacaktır.”

Tütüncü’den gençlere destek

Açılış töreninde her yıl sorulan sorulan aşağı yukarı aynı olduğunu keşfederek aslında sınavın ne kadar kolay ve basit bir algoritmasının olduğunu ifade eden Tütüncü, gençlere verdiği bu sınav kopyasının yanı sıra sosyal medya adreslerinden kendisine yedi gün yirmi dört saat ulaşabileceklerinin de altını çizdi. Her konuda gençlere destek veren Tütüncü, gençlerden başarı sözü alarak kurs merkezinin açılışını gerçekleştirdi.  Törenin ardından dersliklerde ziyaret ettiği öğrencilerle sohbet eden Tütüncü, bu kurs merkezinden çok iyi üniversitelere yerleşecek öğrenciler olacağına inandığını ve gençlere destek olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Teomanpaşa kurs merkezi, yaklaşık altı ay boyunca 500 gence üniversiteye hazırlanma konusunda destek verecek.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz