• facebook
  • twitter
-A | A+

​Kepez’den 23. Bilişim sınıfı Göksu’ya

Haber Tarihi: 9 Ekim 2017, Pazartesi - 12:10
Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl okullara kazandırdığı bilişim sınıflarına bu yıl yenilerini eklemeye devam ediyor.
Başkan Tütüncü’nün eğitim öğretime olan desteği Kepez’de yeni açılışlar ile taçlanıyor. Kepez Belediyesi 23’üncü bilişim sınıfını Göksu İlköğretim ve Ortaokulu’na kazandırdı. Tam donanımlı bir teknoloji sınıfının daha Kepez Belediyesi tarafından kazandırıldığı projenin 23’üncü okulunda açılış heyecanı yaşandı.

Kepez Belediyesi tarafından yeni eğitim öğretim yılının üçüncü haftasında üçüncü bilişim sınıfının açılışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl ile birlikte 23 yeni bilişim sınıfını Kepez’e kazandıran Kepez Belediyesi 500 öğrenciyi daha teknoloji ile buluşturdu. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, Göksu Mahalle Muhtarı Muhammed Akkulak ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Okul Müdürü Hasan Seren daha önce atıl durumda bulunan bir salonu konferans ve beden eğitimi salonu olarak farklı kullanım alanı ile okula kazandıran Tütüncü ve ekibine bu kez bilişim sınıfı desteği ile kendilerine eğitimde destek oldukları için teşekkürlerini iletti. Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Solak, “Ne mutlu bize ki, ne mutlu Kepez’de okuyan öğrencilere ki eğitim ve öğrencilerimizin sosyal kültürel gelişimleri üzerine bir eğitimciden daha fazla kafa yoran bir başkanımız var.” Sözleri ile Başkan Tütüncü’ye eğitime olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, açılış kurdelası öncesi yaptığı konuşmasında: “Bugün yeni bir bilişim sınıfı daha açmanın mutluluğu içerisindeyiz. Açılışını yaptığımız okulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün açacak olduğumuz bu bilişim sınıfı ile öğrencilerimiz çok daha yakın olacaklar. Dünyadaki gelişmeleri en iyi şekilde takip edecekler ve adeta buradan dünyaya açılan bir pencereyi sizlere armağan ediyoruz.''

Tütüncü müjde verdi

Tütüncü, yapılan sınıflarda verilecek olan kodlama eğitiminin de müjdesini verdi :” Sevgili çocuklar, sizleri geleceğe çok daha iyi taşımak için belediyemiz elinden gelen her türlü gayreti gösteriyor. Her akşamdan her sabaha sizlere daha nasıl faydalı olabiliriz bunu düşünüyoruz. Kepezdeki 23 okula bilişim sınıfı armağan ederken de amacımız buydu. Şimdi yeni bir adım daha atarak, öğrencilerimiz için kodlama eğitimine başlıyoruz. Okullara kazandırdığımız bu 23 bilişim sınıfı, ileri teknoloji ile hayal gücünüzü zenginleştirecek ve bu ürünleri ortaya koyduğunuz eserlere dönüştüreceksiniz. Dünyanın çocukları nasıl eğitim görüyorlarsa, biz istiyoruz ki Kepez’in çocukları da o imkanlarda eğitim görsünler. Göksu orta okulu Kepez’e her anlamda uzak bir okulken, şimdi desteklerimizle Kepez’in en dinamik okullarından biri olmaya aday bir okul oldu. Kutluyorum.” Sözleri ile kodlama dersinin de müjdesini paylaştı. Tütüncü konuşmasında bir de tüm okul öğrencilerine Anadolu Oyuncak Müzesi turu sözü verdi.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz