• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez Belediyesi “Atlı Zabıta Birimi” göreve hazır

Haber Tarihi: 6 Ekim 2017, Cuma - 12:19
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yeni birimi atlı zabıtanın atları Vezir ile Pusat, ilçedeki parklarda, pazar alanlarında ve şenliklerinde görev alacak.
 
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün motorize ekibinden sonra kurulan Atlı Zabıta Birimi, ilçedeki toplumsal alanlarda görev almaya hazır.

İlçedeki kent parklarında, semt pazarı alanlarında ve şenlik, kutlama gibi vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde görev yapacak olan Atlı Zabıta Birimi’nin atları Vezir ile Pusat, bir yandan da Antalyalılara at sporunu sevdirecek.
 
Göreve mesaiyle başlıyor
 
Kepez Macera Ormanı’ndaki at pansiyonunda kalan Vezir ile Pusat’a, manej görevlileri tarafından sabahın ilk ışıklarında yemleri veriliyor. Mesai saatinde buraya gelen Atlı Zabıta Birimi, sahaya çıkmadan önce atların tımarını yapıyor, biniş takımlarını yerleştiriyor.
 
Manejde ısınıyorlar
 
Kent merkezine indirilmeden önce manejde üzeri boş yürüyüş yaptırılan atlar, ardından üzerinde binicileriyle birlikte yürüyor. Son olarak manej içinde dört nala koşturulan Vezir ile Pusat, kasları ısınmış şekilde görev yerlerine götürülüyor. Atlar, görev aldıkları bölgede dört zamanlı yürüyüşü olan ‘adeta’ şeklinde yol alıyor.
 
Vatandaşlar fotoğraf çektiriyor
 
Bu sırada kent parkını ziyarete gelmiş olan vatandaşlar, Vezir ile Pusat’a büyük ilgi gösteriyor. Özellikle çocukların meraklı ilgisi, Atlı Zabıta Birimi’ni de şevk ediyor. Kimi vatandaş zabıta birimine atlarla ilgili sorular yöneltirken, kimisi de hatıra fotoğrafı çektiriyor.
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz