• facebook
  • twitter
-A | A+

22’inci bilişim sınıfı Duraliler’e

Haber Tarihi: 21 Eylül 2017, Perşembe - 14:34
Kepez Belediyesi’nin hediye ettiği bilişim sınıflarının 22’incisi, Duraliler Ortaokulu’na oldu. Açılışa katılan Başkan Tütüncü, öğrencilere oyuncak müzesi gezisi ve semt spor sahası müjdesi verdi.
 

Kepez’in eğitim standartlarının yükselmesinde başrol oynayan Kepez Belediyesi, Duraliler Ortaokulu’na 22’inci bilişim sınıfının açılışını yaptı.

İlçesindeki öğrencilerin Türkiye’nin diğer şehirlerindeki akranlarından geri kalmaması için belediye hizmetlerini seferber etmesiyle tanınan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlenen törende,  okulda öğrenci ve öğretmeler tarafından coşkuyla karşılandı.
 
Müze gezisi ve semt spor sahası müjdesi
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürü Ramazan Davaz ve Kepez Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yıldırım Solak açılış konuşması yaptı. Son konuşmayı yapan Tütüncü, tüm öğrencilere Dokuma Oyuncak Müzesi’ne ücretsiz gezi turu düzenleme ve mahalleye bir semt spor sahası yapma müjdesi verdi. Dua okunmasıyla birlikte açılış kurdelesi kesildi. Protokol bilişim sınıfını gezerek öğrencilerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Bilişim altyapımız önemli
 
Başkan Tütüncü’nün her zaman okullarına destek sağladığını hatırlatan okul müdürü Davaz, bilişim sınıfının bunun son örneği olduğunu söyledi. Dünyada iletişim teknolojilerindeki ilerlemelerin çok hızlı olduğunu vurgulayan Solak ise, “Bilgiye ulaşmak ve aktarmak çok hızlıdır. 21. yüzyıl artık gelişmiş bilişim altyapısına sahip olmayı gerektirmektedir.” dedi.
 
Yeni bilişim sınıfları
 
Öğrencilerden bu sezon geçen yıla göre daha iyi çalışma ve daha yüksek not almaları konusunda söz alan Tütücü, konuşmasında çocukların geleceğe daha güçlü taşımanın azmi ve kararlılığı içinde olacaklarını söyledi. Gelecek nesiller için çalıştıklarının altını çizen Tütüncü, “Ülkemizde aydınlık geleceği buradaki çocuklarımızdır. En değerli varlıklarımızsınız. Bu yıl yeni bilişim sınıfları da açılacak. Sizlerin kardeşiniz olarak, öğrencilerimizin ağabeyi olarak, her zaman yanı başınızda olmaya devam edeceğim.” dedi.
 
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz