• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de motorize zabıta mesaiye başladı

Haber Tarihi: 4 Eylül 2017, Pazartesi - 13:38
Kepez Belediyesi, zabıta teşkilatının yetki ve sorumluluğundaki olaylara hızlı şekilde müdahale edebilmesi amacıyla motosikletli zabıta ekibi kurdu. Motorize zabıta ekibi, Kurban Bayramı’nda göreve başladı.

Kepez Belediyesi, vatandaşın huzuru, sağlığı ve güvenliği için 7 gün 24 saat görev başında olan zabıta teşkilatının çalışmalarını hızlandıracak bir yeniliğe imza attı. Zabıta hizmetlerinin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla motosikletli zabıta ekibi kuruldu. Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve 2 adet motosikletten oluşan ekip, Kurban Bayramı’nda ilk mesaisini yaptı.

Zabıtada yenilikler devam edecek

Kurban Bayramı’nda, Kepez’i yeni bir belediyecilik hizmetiyle tanıştırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Motosikletli zabıta ekibi ile hem zabıta hizmetlerimizi hızlandıracağız hem de vatandaşlarımızın seyyar satıcılar, dilenciler, rahatsız edici davranışlarda bulunan şahıslar, işgal ve çevreyi kirletmelere yönelik şikâyetlerine de hızlı bir şekilde müdahale edeceğiz.” açıklamasını yaptı.
Tütüncü, Kepez Belediyesi zabıtasının, motosikletli zabıta ekibi ile vatandaşa daha yakın hale geldiğinin de altını çizdi.
Kepez zabıtasının yeniliklere imza atmaya devam edeceğini kaydeden Tütüncü, motosikletli zabıta ekibi sayısını da artıracaklarını söyledi.
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz