• facebook
  • twitter
-A | A+

​Dünyanın renkleri Kepez’de buluştu

Haber Tarihi: 3 Eylül 2017, Pazar - 01:30
Antalyalılara, 3 gün boyunca muhteşem bir halk oyunları şöleni yaşatan Kepez Belediyesi Uluslararası Folklor Festivali, final gösterisiyle sona erdi.

Kepez Belediyesi Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Dokuma semtinde kortej yürüyüşüyle başlayan, 2.gün Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösteri ile devam eden festivalin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndaki gala gösterisine Dokuma Park ev sahipliği yaptı.
Farklı kültürleri buluşturan, sevgi ve barış mesajının verildiği ve 3. düzenlenen festivalin gala gösterisini yüzlerce Antalyalı izledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, İran Tebriz, Pakistan, Romanya, Yakutistan’dan ile Burdur, Ankara, Balıkesir, Diyarbakır, Silifke ve Gaziantep’ten gelen halk oyunları ekipleri, alanı dolduranlara muhteşem bir halk dansları şöleni sundu.
Alanda bulunan Antalyalılar ise barış ve kardeşlik temasının işlendiği festivaldeki halk dansları gösterileriyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı coşkuyla kutladı.
Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da festivale katılan ekiplere, görevlilere ve organizasyona destek veren Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adım Dans ve Sanat Merkezi temsilcilerine teşekkür plaketi verdi.
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz