• facebook
  • twitter
-A | A+

Şafak pazarı tamamlanıyor

Haber Tarihi: 24 Ağustos 2017, Perşembe - 14:25
Başkan Hakan Tütüncü, yürüyen merdiveni ile insana değer veren bir yatırım olan ve yapımı devam eden 2 katlı Şafak Kapalı Pazarı’nın betonarme inşaatının tamamlandığını, ince inşaat çalışmasında ise yüzde 35’ler seviyesine gelindiğini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesi’nde yapımı devam eden 2 katlı, yürüyen merdivenli ve ihale bedeli 5 milyon TL olan kapalı semt pazarının şantiyesinde incelemelerde bulundu. İnşaat alanını gezen Başkan Tütüncü, yüklenici firmanın yöneticilerinden pazarın yapımı hakkında bilgi aldı. Tütüncü, betonarme çalışmalarının tamamlanmasının ardından pazarın ince inşaat işlerinin yapımına geçildiğini ve yüzde 35’le seviyesine gelindiğini söyledi.

“Kepezlilere hizmetin en iyisini yapıyoruz”

Bu yıl içerisinde pazarı hizmete açmayı planladıklarını kaydeden Tütüncü, açıklamasında şunları söyledi. : “Antalya Semt Pazarcıları Odası işbirliği ile yaptığımız bu kapalı pazar, Türkiye’nin özel kapalı pazarlardan bir tanesi olacak. 2 katlıdır, yürüyen merdivenlidir, asansörlüdür, esnafın araçlarıyla malzemelerini taşıyabileceği rampalara sahiptir. Kepezliler eserlerin, hizmetin en güzeline layıklar. Ne yapıyorsak Kepezliler için en iyisini yapıyoruz.”

Yürüyen merdiven ve asansör var

Yaklaşık 4 bin m2 alan üzerine inşa edilen 2 katlı pazarın 8 bin m2 kapalı alanı bulunuyor. Pazarın 1. katında pazarcı esnafına yönelik 9 adet dükkân, çay ocağı ve tuvaletler (engelli tuvaleti), güvenlik kameraların, ses sisteminin olduğu pazarın 2 katında ise zabıta karakolu, bay ve bayan mescit, abdest alma yeri ile esnafın sergi alanları bulunuyor. 310’a yakın esnafın hizmet vereceği çok katlı pazarda yürüyen merdiven, 3 ton kapasiteli asansör ve araçlar için rampa da olacak.
Pazarın çatısı, betonarme yapının üzerine çelik uzay kafes imalatı ve sandviç panel kaplama şeklinde yapılacak.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz