• facebook
  • twitter
-A | A+

​İdilli çocuklar Akdeniz’i gördü

Haber Tarihi: 22 Ağustos 2017, Salı - 13:24
 
Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü’nün davet ettiği İdilli çocuklar, ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşadı
 
İdil Belediyesi’ne kayyum danışmanı olarak atanan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün davet ettiği İdilli çocuklar, ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşadı. Şırnak’ın İdil ilçesine yaptığı ziyaret sırasında tanıştığı İdil Müftülüğü Kur’an kursu öğrencileri ile gönül bağı kuran Başkan Tütüncü, en başarılı 40 öğrenciyi Antalya tatili ile ödüllendirme sözünü yerine getirdi.
 
İlk ziyaret Yat Limanı oldu
 
Eğitmenleri ile birlikte gelen öğrenciler, ilk olarak Yat Limanı’na götürüldü. Burada uzun süre denizi seyreden çocuklar, şaşkınlıklarını atar atmaz cep telefonlarının kameralarıyla bu anı ölümsüzleştirmeye başladı. Ardından yat turuna çıkan İdilliler, denizden falezleri izleyerek Düden Şelalesi’ne gitti. Şelalenin bulunduğu Düden Park’a da götürülen çocuklar, Düden Çayı’nın denize dökülüşünü büyük bir merakla izledi.
 
Kumdan dünyayı izlediler
 
İlk günün son ziyaretini Antalya Kum Heykel Festivali’ne yapan öğrenciler, kumdan Atatürk büstü önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. ‘Dünya Harikaları ve Mitoloji’ temalı açık hava müzesinde Eyfel Kulesi, Taç Mahal, Aztek Tapınakları, Keops Piramidi, Kolezyum gibi ünlü yapıtları gören ortaokul öğrencileri, bu eserler hakkındaki metinleri okuyarak bilgi aldı. Geziye başlamalarının ilk dakikalarından itibaren gördüklerini telefonlarıyla ailelerine de anlatmaya başlayan çocuklar, hafızalarında uzun yıllar yer bırakacak Antalya tatilinden büyük keyif aldı.
 
İkinci günleri temalı parklarda geçti
 
Antalya ziyaretlerinin ikinci günlerine hayvanat bahçesi gezisiyle başlayan çocuklar, ardından Park Orman’a gitti. Burada dağ kızağına binip ortamı gezen öğrenciler, Kepez Macera Ormanı’na götürüldü. Burada da atlara binen misafirler, paint boll oynadı, survivor alanında çeşitli oyular oynayarak eğlendi.
 
Tütüncü ile kahvaltı yapacaklar
 
Üçüncü günlerini Varsak’daki masal parkı, yüzme havuzu, sinema, akvaryum ve lunapark ziyaretlerinden oluşan programla geçiren öğrenciler, son gün Başkan Tütüncü ile kahvaltı yapacak. Minik misafirlerinin memnuniyeti için titizlik gösteren Tütüncü, çocuklar ile sohbet edecek. İdilliler ile gönül bağı kurmak için gereken her adımı atacaklarını belirten Tütüncü, bu geziyi hatırlatacak hediyelerle misafirlerini memleketlerine uğurlayacak. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz