• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den ücretsiz LYS ve YGS kursları

Haber Tarihi: 7 Ağustos 2017, Pazartesi - 13:30
Kepez Belediyesi Teomanpaşa Kurs Merkezi, lise son sınıf ve yeni mezunlar için YGS ile LYS kursları başlatıyor.
 
Kepez’in eğitim standartlarını yükselten birçok hizmet veren Kepez Belediyesi, bu kez de YGS ve LYS kursları açıyor.

Belediye hizmet binası yanındaki Teomanpaşa Kurs Merkezi’nde başlayacak Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kurslar, 18 Eylül ile Haziran ayları arasında gerçekleşecek.
 
Genç Kart sahiplerine ücretsiz
 
Kurs merkezinden de temin edebileceğiniz Kepez Belediyesi Genç Kart sahiplerine ücretsiz yapılacak kurslar, Türkçe- matematik ve matematik- fen dallarında olacak.
 
Cumartesi günleri de açık
 
Mezunların katılacağı kurslar hafta içi günleri saat 09.00 ile 16.00 arasında, lise öğrencilerinin katılacağı kurslar ise hafta içi saat 16.00 ile sonları ile cumartesi günleri yapılacak. Her biri 25’er kişilik 5 sınıf ile bir etüt sınıfının yer aldığı merkezde, toplam 600 öğrenci eğitim alabiliyor.
 
Eğitime öncelikli hizmet
 
İlçenin eğitim kalitesini arttırıcı faaliyetlere her zaman öncelik verdiklerini vurgulayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, “Kepezlilerin eğitim standartlarını yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bir yandan okullarımızın fiziki özelliklerini güncellerken, diğer yandan da yeni okullar ve kurslar açmaya devam edeceğiz.” dedi. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz