• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepezliler demokrasi nöbetinde

Haber Tarihi: 17 Temmuz 2017, Pazartesi - 15:26
FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin birinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde Kepezliler Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü önderliğinde bir araya gelen belediye bürokratları, meclis üyeleri ve AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı Başkanı Yusuf İşeri ile ekibi, demokrasi nöbetinde yer aldı.
 
Tek yürek oldular
 

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nden kaldırılan otobüs ile tek yürek şeklinde meydana giden Kepezliler, coşkulu kalabalığa karıştı. Meydana girer girmez kendisine sempati besleyen vatandaşların hatıra fotoğrafı çektirme teliflerini geri çevirmeyen Başkan Tütüncü, meydandaki protokol bölümündeki yerini aldı.
 
30 Kuş şiirini baba-oğul okudu
 
15 Temmuz şehitleri adına Kur’an tilaveti ve dualar okunduğu gecede, mehteran dinletisi de sunuldu. Ardından sahneyi devralan Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli ile oğlu Yiğit Sürekli, darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir ile babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in birbirine seslenişini işleyen ‘30 Kuş’ şiirini tiyatral bir dille okudu.
 
O gece meydan doldu taştı
 
Ardından sahneye konuşma yapması için davet edilen Başkan Tütüncü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu aziz milletin verdiği kahramanlık mücadelesini hiçbir kalemin tam olarak yazamayacağını söyledi. Bizlerin de bu destanlarla geleceğe yürüyeceğini belirten Tütüncü, şöyle konuştu; “Darbenin ilk sesleri duyulur duyulmaz, bütün Antalyalılarla birlikte güzel bir yürüyüş başlatıp, bu meydana geldiğimizde saatler gece yarısını geçmişti. Allah’a şükür, Antalya’da silahlı çatışma olmadı. O gece İstanbul’da Ankara’daki gibi bir çatışma ortamı olsa ne olurdu diye düşündüm. O gece on binler yürüdü buraya. Demokrasiyi, ülkemizin bağımsızlığını müdafaa eden hemşehrilerimizi meydan almaz olmuştu. O kalabalığın içinde korkudan eser yoktu. O gece burada da çatışma olsaydı, hepimiz ölümü gözümüzü kıpmadan giderdik.”
 
Gerçek liderler zor kararlar alır
 
Gerçek liderlerin en zor zamanlarda ölümü göze alarak kararlar vererek önemli tercihler yapabildiğine işaret eden Tütüncü, bu kararlar ile de en zor zamanlarda milletin kaderini değiştirerek istikbalini şekillendirebildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir telefondan vermiş olduğu mesajın milletimizin birlik olması noktasında çok önemli bir fitilin ateşlenmesini sağladığının altını çizen Tütüncü, “Bunu herkes yapamaz. Cumhurbaşkanımız şükürler olsun ki, bu kararı verip toplumun fitilini ateşlemişti. O fitil ateşlenince aziz milletimiz binlerce yıllık yolculuğundaki en önemli kahramanlık destanlarından birini yazdı.” diye konuştu.
 
İftihar etmeliyiz
 
Böyle aziz bir milletin sıradan bir evladı olmakla iftihar ettiğini anlatan Tütüncü, en önemli mensubiyetimizin de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlığı olması gerektiğini savundu. Bu güzel millete böyle bir Cumhurbaşkanının çok yakıştığını belirten Tütüncü, “Allah onu da başımızdan eksik etmesin.” dedi.
 
Şiir okudu
 
Konuşmasının ardından Tütüncü, istek üzerine Erdem Bayazıt’ın en bilindik şiirlerinden ‘Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’ eserinden bir kuple okudu. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz