• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de Buika rüzgarı

Haber Tarihi: 9 Temmuz 2017, Pazar - 23:11
Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Buika, Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda büyüleyici bir konsere imza attı. Milyonların hayranı olduğu efsane isim, konser için Kepez'i tercih etti.

Kepez Belediyesi yaptığı başarılı hizmetlerle takdir toplarken, gelişen ilçe artık tercih edilir hale geldi. Tesisleri ile ihtiyaca cevap verebilen Kepez, artık Ulusal ve Uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Antalya Uluslararası Piyano Festivali’ndeki unutulmaz performansı ile Antalya’ya damgasını vuran İspanyol sanatçı Buika, Antalyalılara bu kez Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’ndan seslendi. Flamenko, rumba ve caz ritimlerini eşsiz sesiyle harmanlayan sanatçının konser biletleri günler öncesinden tükenirken, konser yoğun bir ilgiyle, Kepez Park Orman’da hizmet veren 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

İspanyol ritimlerinin hakim olduğu akşam, Kepez Belediyesi tarafından Tütüncü döneminde kazandırılan tesiste binlerce kişiye ulaştı. Konseri Buika hayranları heyecanla takip ederken, sanatçıyı canlı dinleme şansını yakalayan kalabalık bu anı cep telefonları ile kaydederek ölümsüzleştirdi. Profesyonel bir ekiple sahne alan Buika, Kepez Park Orman’da en sevilen şarkılarını ve İspanyol ritimlerini başarıyla seslendirdi. Park Orman’ın hizmete girmesi ile başlayan konser zincirinin ilk ismi olan sanatçıyı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve il yönetiminin tanınmış isimleri de ön sıralardan izledi. Yaklaşık iki saat süren konser, dünyaca ünlü sanatçının unutulmaz performansı ile tarihe damgasını vurdu. Antalya dinleyicisine özel bir repertuarla sahne alan Buika, gecede buluşan kalabalık kitleye ve bu konserde emek veren herkese teşekkür ederek performansını noktaladı.

Başkan Tütüncü, dünyaca ünlü isimlerin bundan böyle Kepez’den Antalya ve Türkiye’ye ulaşacağını ve bu ilk konserle bunu başlattıklarını ifade etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz