• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü yangın bölgesinde

Haber Tarihi: 9 Temmuz 2017, Pazar - 23:08
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz Cuma Günü ilçenin Gaziler Mahallesi’nde çıkan ve söndürülen yangında, zeytin bahçeleri ve seraları zarar gören vatandaşlara geçmiş oldun dileğinde bulundu.

Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz Cuma günü sathi asfalt sezonu töreninde, Gaziler Mahallesi kırsalında yangın çıktığı haberini alır almaz hemen yangın bölgesine gitmişti.

Başkan Tütüncü,  Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri ve bürokratlarıyla birlikte yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Tütüncü, yangınla ilgili Kepez İlçe Emniyet Müdürü İlker Ekşi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi erlerinden bilgi aldı.

Başkan Hakan Tütüncü, yangında ekili alanları ve zeytin bahçeleri zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kuruyan otların tutuşması ile çıkan ve rüzgar ile büyüyen yangın, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesinden 25 itfaiye aracı, 2 yangın söndürme helikopteri, 1 yangın söndürme uçağı ile yapılan müdahale ile söndürüldü.  Kepez Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri de su arozözleri araçlarıyla yangın söndürme çalışmalarına destek verdi.

Zeytin bahçeleri ve ekili arazilerin zarar gördüğü yangın. 3 kilometrelik alanda etkili oldu. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz