• facebook
  • twitter
-A | A+

Sosyal Yardım Merkezi estetiği

Haber Tarihi: 6 Temmuz 2017, Perşembe - 09:41
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, sosyal yardım merkezinin bulunduğu mahalleye estetik görünüm kazandırması için tüm ayrıntıları gözden geçirdi.
 
Kepez Belediyesi’ne kazandırılan tüm yeni binaların bulunduğu bölgede estetik kaygı oluşturmasını amaçlayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, inşaat halindeyken en küçük ayrıntıyı bile gözden geçiriyor.

Teknikten sorumlu yardımcısı Sebahat Adanır ve Fen İşleri Müdürlüğü ekibiyle birlikte şantiye gezisi düzenleyen Başkan Tütüncü, Teomanpaşa Mahallesindeki Sosyal Yardım Merkezi inşası ziyaretinde de bu konuya dikkat etti.
 
Çinileri değiştirtti
 
Binanın temelinden çatısına kadar her ayrıntısını inceleyen Tütüncü, Osmanlı izlenimleri olan modern yapının dış cephesini de özellikle zaman ayırdı. Zemin üstüne 2 katlı yapıyı süsleyen çinilerin değiştirilmesini isteyen Tütüncü, dış cephedeki 2 farklı çininin birbirine daha uyumlu olması için çabaladı.
 
Zarafet örneği
 
Bu binanın hem devletin şefkatli yüzünü göstermesini, hem de mahalleyi süsleyen bir zarafet örneği olmasını istediklerini belirten Tütüncü, “Mahalleyi süsleyen biblo tarzında bir yer olsun istedik. Modern çizgiler ve Osmanlı geleneksel sanatlarından çinicilik örnekleri de sergileyeceğiz.” diye konuştu.
 
Hizmetler kurumsallaşacak
 
Belediyesinin önemli faaliyet alanlarından sosyal belediyeciliğe ilişkin uygulamaların tek merkezde toplanması için yapıyı inşa ettiklerini açıklayan Tütüncü, böylelikle sosyal çalışmaların da kurumsallaşabileceğini söyledi. Belediyenin sağlık hizmetlerini kurumsallaştıracak olan hizmet binası gibi bu yapının da sosyal yardım faaliyetlerini kurumsallaştıracağını belirten Tütüncü, “En önemli önceliğimiz halk için üretilen tüm hizmetlerimizin kurumsallaşması. Sıcak bir yuva olacak binamızın yıl sonunda hizmete girmesini hedefliyoruz.” dedi.
 
 
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz