• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü İmeciklilerin yanında

Haber Tarihi: 4 Temmuz 2017, Salı - 11:53
Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, 14. Beydağları İmecik Yayla Şenliği’nde Yörük kültürünü yaşatanların yanında oldu.
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri ile birlikte katıldığı 14. Beydağları İmecik Yayla Şenliği’nde Yörük kültürünü yaşatanların yanında oldu.

Şenlik alanında büyük bir coşkuyla karşılanan Tütüncü, isteyen herkes ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Yörüklerin ikram ettiği yemeklerden tadan Tütüncü, İmecikliler Derneği Başkanı Abdullah Taş’ın şenliğin düzenlenmesine katkı koymasından dolayı verdiği, teşekkür plaketini kabul etti.
 
Kültürümüzü koruyacağız
 
İmeciklilerin Beydağlarının süsü olduğunu ifade ederek bir konuşma yapan Tütüncü, imeciklilerin Yörük kültürünü yaşatmasından dolayı memnuniyetini ifade etti. Dernek aracılığıyla geleneklerimizi geleceğe taşıyan işler yapıldığını belirten Tütüncü, kendisinin de kültürümüzü koruyan bu tür çalışmalara her zaman katkı koyacağını söyledi.
 
Geleneklerimizi sürdüreceğiz
 

Birçok defa bu şenliklere katıldığını hatırlatan Tütüncü, şöyle konuştu; “Buraya gelirken her seferinde içimi farklı bir heyecan kaplar. Ben de Korkuteli çocuğuyum. İmecik’de de çok fazla ata dostumuz var. Onları göreceğiz, kucaklaşacağız, hatıraları tazeleyeceğiz diye içimi heyecan kaplamıştır. Hep beraber Yörük Türkmen kültürünü Antalya’nın dört bir yanında duyuracağız. Hep beraber al bayrağımızı daha da yükseklere taşıyacağız.” 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz