• facebook
  • twitter
-A | A+

Konyalılar Kepez’de buluştu

Haber Tarihi: 14 Haziran 2017, Çarşamba - 11:38
Kepez Belediyesi tarafından her yıl büyük bir coşkuyla düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Konyalılar hemşehri gecesi gerçekleştirildi.

Kepez Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen hemşehri gecesinin konuğu bu kez Konyalılar oldu.

Antalya Konyalılar Derneği iş birliği ile Kepez Belediyesi’nin Hasan Doğan Spor Kompleksi yanındaki alanda hemşehri gecesi düzenledi. Anadolu’nun dört bir yanından vatandaşları buluşturan organizasyonun konuğu Konyalılar oldu. Önce mahalle iftarları ve ardından Karagöz ile Hacivat gösterisinin ardından Ramazan sevinci, Antalya’da yaşayan Konyalı vatandaşlara özel bir gece gerçekleştirdi.

Yerel sanatçı Muzaffer Sarıkaya ve kaşık ekibinin ardından sanatçı Sami Çelik’in sahne aldığı  akşamda, hem yöre türküleri hem de sevilen şarkılarla etkinlik devam etti. Etkinlik alanını dolduran vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hemşehri gecesinde Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz de ev sahibi olarak yer aldı. Sevilen şarkılarla coşku dolu geçen etkinlikte, Konya’ya özgü kaşık havasında onlarca Konyalı karşılıklı oynadı.

Kepez’de Konyalıların bir araya gelmesinde emeği geçen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür eden Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, birlik beraberlik mesajı verdi. Anadolu’nun her yöresinin kültürünü Kepez’de yaşatmak istediklerini ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemşehri geceleri ile tüm yerel derneklere destek olduklarının ve olmaya da devam edeceklerinin altını çizdi. 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz