• facebook
  • twitter
-A | A+

​Adıyamanlılar Kepez’de buluştu

Haber Tarihi: 31 Mayıs 2017, Çarşamba - 13:02
Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Adıyamanlılar hemşehri gecesi düzenlendi.

Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadı yanında bulunan alanda gerçekleşen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen hemşeri geceleri, Adıyaman yöresi ile başladı.

Antalya Adıyaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile gerçekleşen gecede sevilen sanatçı Adıyaman Musiki Derneği Harfhane Topluluğu sahne aldı. Havalar Ayaz, Çıktım Nemrut Dağı’na gibi yörenin en sevilen türkülerinin söylendiği geceye Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Ejderha da ev sahibi olarak katıldı. Sanatçıların şarkılarına Antalya'da yaşayan Adıyamanlı vatandaşlar halaylarla eşlik etti.

Etkinlik alanındaki vatandaşlardan yoğun ilgi gören hemşehri gecesinde Adıyaman kültürüne ait yöresel türküler seslendirilirken, Ramazan sevincini yaşayan Kepezliler de Harfhane orkestrasının performansını ilgiyle takip etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerine ve Yörük kültürüne her zaman destek verdiğinin altını çizdi. Program yöre türküleri ve halaylar ile devam etti. Ramazan ayı boyunca hemşehri geceleri farklı yöreler ile vatandaşları buluşturmaya devam edecek.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz