• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü iftarını hemşehrileriyle açıyor

Haber Tarihi: 29 Mayıs 2017, Pazartesi - 11:52
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her yıl olduğu gibi bu yıl da iftarını hemşehrileriyle birlikte açıyor.
 

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, geleneksel olarak bu yıl da iftarını hemşehrileriyle birlikte açıyor.

Belediyenin hergün 2 mahallesinde düzenlediği iftar yemeklerine katılan Başkan Tütüncü, öncesinde de bu mahalledeki vatandaşları çat kapı ziyaret ederek hal hatır soruyor. Ardından teravih namazını başka bir mahalledeki Kepezliler ile birlikte kılan Tütüncü, çıkışta kendi eliyle ramazan şerbeti ikram ediyor.
 
Ramazanın birleştiriciliği
 
Tütüncü’nün yeni ziyaret noktası, Varsak Karşıyaka ile Fevzi Çakmak Mahalleleri oldu. Muhtarların belirlediği dezavantajlı vatandaşların ikametlerine özellikle giden Tütüncü, hal hatır soruyor, belediyesinin karşılayabileceği beklentileri yerine getiriyor. Karşılaştığı çocuklara da mutlaka çeşitli hediyeler veren Tütüncü, ilçesinde ramazanın birleştiriciliğini yaşatıyor.
 
Vatandaşın arasında oturuyor
 
Ev ziyaretleri sonrası iki mahallede kurulan iftar sofralarına konuk olan Tütüncü, iftarını vatandaş ile birlikte açtı. Sonraki mahalledeki iftar yemeğinin sonunda yapılan duaya katılan Tütüncü, herkese hayırlı iftarlar ve tutulan oruçların kabul edilmesini diledi. Tütüncü’nün kendisine ayrılan bir masada değil, vatandaşın arasında iftar açması da dikkat çekiyor. Birçok belediye başkanının ailesiyle, dostlarıyla yada protokol sofralarında olabileceğini belirten Tütüncü, kendisinin ise her zaman hemşehrileriyle birlikte iftar sofralarında olmaya devam edeceğini vurgulayan kısa konuşmalar yaptı.
 
Şerbetler başkanın elinden
 

Gecenin son programı olarak Hz. Ali Cami’nde teravih namazına katılan Tütüncü, cami avlusunda kurulan ikram çeşmesinden sunulan ramazan şerbetinin dağıtımında bizzat rol oynadı. Çeşme başına geçerek 40 çeşit baharatın yer aldığı 130 litrelik şerbetden kendi elleriyle ikram etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz