• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de Ramazan bir başka

Haber Tarihi: 28 Mayıs 2017, Pazar - 14:34
Kepez Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı’nı birbirinden özel etkinlik ve iftar programları ile geçiriyor.

Kepez Belediyesi Ramazan Ayı’nda yine birbirinden özel etkinlikler ve özel programları ile Ramazan Ayı’nın ruhuna yakışır bir takvim sunuyor.

Her yıl Ramazan’ın en özel yaşandığı noktalardan biri olan ilçede iftardan sahura dolu dolu programlar yer alıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iftar programları öncesi mahalleleri gezerek vatandaşların sorunlarını yerinde dinliyor, bürokratları ile çözümleri anında sunuyor.

66 mahallede iftar

Her yıl olduğu gibi Kepez’de yer alan 66 mahalle’de gerçekleşecek olan iftar programları ilk olarak Şafak ve Ahatlı mahallelerinde başladı. Ramazan Ayı boyunca Kepez’in tüm mahallelerini gezecek olan iftar programları her gün en az iki ayrı mahallede gerçekleştiriliyor. Başkan Tütüncü, ekibi ile birlikte tüm mahalle iftarlarına katılarak Ramazan sevincini vatandaşlarla paylaşıyor.

Ramazan şerbeti Kepez’den

Her gün farklı mahallelerde gerçekleşen iftar programlarını yanı sıra, yine Başkan Tütüncü önderliğinde her gün ilçenin başka bir camisinde şerbet ikramı yapılıyor. Kepez Belediyesi tarafından kış aylarında sıcak çorba dağıtılan ikram çeşmelerinden Ramazan Ayı’nda ise şerbet akıyor. Teravih namazı çıkışlarında kurulan ikram çeşmelerinden Ramazan şerbetini de yine Tütüncü vatandaşlara kendi eliyle doldurarak ikram ediyor.

İlk gün tasavvufla başladı

Kepez Belediyesi Ramazan Etkinlikleri takvimi ilk günde Hacivat Karagöz gösterisinin ardından Mehteran Takımı ile başladı. Osmanlı’nın efsanevi marşlarının yankılandığı şenlik alanında ardan ışıklı dans gösterisi ve semazenler yer aldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden ilk gün etkinlikleri Kepezli vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.
İftar ve şerbet programlarının yanı sıra geleneği bozmayarak Ramazan Etkinliklerini de yine dopdolu şekilde sunan Kepez Belediyesi’nin etkinlik alanı olarak yine Karatay Lisesi karşısında yer alan Kepez Spor Tesislerinde hizmet veriyor. Ramazan akşamlarının iftardan sonraki kısmında geleneksel Ramazan eğlencelerinin sunulduğu etkinlik alanında çok sayıda seçenek yer alıyor. Gündüzleri evlerinden çıkmayan vatandaşlar, akşam serinliğinde alışverişlerini yaparak ailece katılabilecekleri etkinlikleri yine buradan izliyor. Karagöz Hacivat, hemşehri geceleri, tasavvuf konserleri ve özel sanatçıların yer aldığı etkinlik takvimi, her gün farklı bir etkinlik ile yine Kepez’de Ramazan ruhunu yaşatıyor. Başkan Hakan Tütüncü, tüm vatandaşları Ramazan Etknilkleri’ne davet ederek tüm vatandaşlara hayırlı ramazanlar dilerken, Kepez’de Ramazan sevincinin her yıl daha da artan bir coşkuyla yaşanmasının mutluluk verici olduğunu dile getirdi. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz