• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de çocuklara şenlik var

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017, Cuma - 11:32
Kepez Belediyesi, 6 mahallede çocuk şenliği ve bir de çocuk filmleri festivaliyle Kepezli çocukları şenlendirdi.
 
Kepez Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cumhuriyet Bayramı haftası nedeniyle düzenlediği çocuk şenlikleri ile Kepez Çocuk Filmleri Festivali, Kepezli çocukları şenlendirdi.

İlki Baraj Mahallesi’nde, ikincisi de Dokuma Kent Parkı’nda yapılan şenliğe, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü de katılarak çocukların eğlencesine ortak oldu.
 
Çeşitli gösteriler yapılıyor
 
Bugün (21 Nisan) Şafak Mahallesi ve Kanal Mahallesi, 23 Nisan’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, 24 Nisan’da Sütçüler’de tekrarlanacak olan şenliklerde, civardaki kreş ve ilkokul öğrencileri davet ediliyor. Şenlik alanlarına gelen çocuklar bando ile karşılanıyor. Her bir şenlik alanında 5 farklı balon oyun alanı ve sahne kuruluyor. Çocukların yüzü boyanıyor, çeşitli balonlar, meyve suyu ve kek ikramı yapılan şenliklerde, illüzyon ve dans gösterisi ile canlı müzik yapılıyor. Palyaçolar, tahta bacaklar ve çeşitli çizgi kahraman kostümlü animatörler, çocuklarla birlikte oyunlar oynuyor.
 
Filmler Varsak’da gösteriliyor
 
Kepez 1. Çocuk Filmleri Festivali’nin gösterimleri ise Varsak Sinema Salonu’nda 24 Nisan’da başlıyor. Festivalin film gösterimleri, 25 Nisan’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde, 28 Nisan ile 2, 4, 5, 9, 11, 12, 16, 17, 23, 26, 30 ve 31 Mayıs’ta Varsak Sinema Salonu’nda yapılacak. Çocuklar, velileri ve aileleri, saat 10.00 ve 12.00 seanslarında film gösterimleri ücretsiz izleyebilecek.
 
Her şey çocukların mutluluğu için
 
Dokuma bölgesi ve Fabrikalar Mahallesi’ndeki 10 okulun yaklaşık 2 bin 500 öğrencisinin katıldığı şenlik alanına gelen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, çocuk bayramında Kepez’in tüm çocuklarına etkinlik armağan ettiklerini söyledi. Pazar günü çocuk konserinin de yapılacağı Erdem Bayazıt Kültür Merkezindeki şenliğe herkesi davet eden Tütüncü, “Her yıl Nisan aylarında çocuk filmleri festivali de düzenleyeceğiz. En neşeli ve güzel çocuk filmlerini ücretsiz olarak izleyeceksiniz. Sinemalarımızın programını sosyal medya hesaplarımızdan ve belediyemizin internet sitesinden görebilirsiniz. Her şey Kepezli çocukların mutluluğu için.” diye konuştu. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz