• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez'de oy kullanmak isteyene önemli hizmet

Haber Tarihi: 16 Nisan 2017, Pazar - 17:43
Kepez Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Referandum’da oy kullanmak isteyen ama tek başına okula gitme imkanı olmayan vatandaşları sandıklara taşıdı.
 
Kepez Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Referandum’da oy kullanmak isteyen ama tek başına okula gitme imkanı olmayan vatandaşları oy kullandıkları sandıklara taşıdı. Vatandaşlık görevi olan oy kullanmayı yapmakta zorlanan hastalar, fiziksel engelliler ve yaşlı olan Kepezliler, 0242 316 07 08 numaralı telefonu arayarak bu hizmetten ücretsiz olarak yararlandı.
 
Üç ekip görev başında
 
Üçer kişiden oluşan 3 ambulanslı ekip, oy kullanma sürecinde ortalama 25’şer engelli vatandaşın rahatlıkla oy kullanmasını sağladı. Bu hizmetten yararlananlardan birisi de, 2 yıldır MS hastası olan Şükrü Yılmaz oldu. Şelale Mahallesi’nde ikamet eden Yılmaz’ın oğlu Semih Yılmaz, oy kullanmak isteyen babasının bu görevini gerçekleştirmesi için Kepez Belediyesi’ni aradı.
 
Evlere galoş giyerek hastayı alıyorlar
 
Galoş giyerek Yılmaz ailesinin evine giren belediye ekipleri, yaşlı Yılmaz’ı alarak ambulansa taşıdı. Yılmaz oyunu kullandıktan sonra da, yine ambulans ile evine transferini gerçekleştirdi.
 
Kepez Belediyesi’ne teşekkür
 
Babası ellerini kullanamadığı için oy pusulasını sandığa kendisi atan oğul Semih Yılmaz, “Babam bu halde de olsam oyumu kullanacağım, evde durmam dedi. Biz de belediyeyi arayarak ambulans hizmetinden yararlandık. Geldiler. Oyunu kullandı, şimdi de eve götürüyoruz. Kepez Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.  
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz